Złazisko w Gorcach

  • By ml
  • 28 kwietnia, 2016
  • Komentowanie nie jest możliwe

27 kwietnia 46-osobowa grupa młodzieży naszej szkoły wzięła udział wraz z opiekunami w Złazisku Młodzieży zorganizowanym przez PTTK – Oddział w Bochni. Głównym celem Złaziska było promowanie hasła ,,Wędruj z nami- Rok Krajoznawstwa Polskiego”. Malownicza  trasa szlakiem Gorców była okazją do wspólnej integracji oraz propagowania turystyki górskiej wśród młodzieży.

W złazisku wzięło udział około 200 uczestników – młodzieży wraz z opiekunami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Bocheńskiego. Naszą szkolną grupę prowadził ks. Marek Mierzyński. Wędrowaliśmy wiosennym szlakiem- czerwonym trasą z Lubomierza na Gorc (1228 m n. p. m.) – do Szczawy (Rzek). Po drodze mijaliśmy gorczańskie polany, wiosenna aura wzbudziła wiele radości i zachwytu pięknem Gorców. Stąd udaliśmy się na Polanę Trusiówka. Mile spędzony tutaj czas upłynął na grach i zabawach oraz konsumpcji pysznej kiełbaski z grilla. Wszyscy uczestnicy Złaziska otrzymali okolicznościowe znaczki i słodycze, a młodzież której się poszczęściło w losowaniu otrzymała również nagrodę w postaci map i książek. Młodzież naszej szkoły otrzymała także dyplom dla naszej grupy rajdowej. W rajdzie uczestniczyła młodzież klasy I TEa, I TEb, I Ted, I za, I zb,  III Tea, III Teb, III Tec, III z pod opieką ks. Marka Mierzyńskiego, p. Agnieszki Gawłowicz, p. Marty Jaroszewskiej, p. Anny Szewczyk.

 

 

Categories: Aktualności

Comments are closed.