Olimpijskie zmagania uczniów klas żywieniowych

  • By ml
  • 17 listopada, 2014
  • Komentowanie nie jest możliwe

W pierwszej dekadzie października 2014 roku odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Wiedzy o Żywności. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas I, II, III technikum w zawodzie: technik żywienia i usług gastronomicznych. Do etapu okręgowego, który odbędzie się 28 listopada 2014 roku w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, zakwalifikowały się następujące osoby: Bartłomiej Nakielny, Mateusz Marszałek, Anna Glapińska i Piotr Grzesik. Celem Olimpiady jest podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami produkcji żywności, konfrontacja możliwości osiągnięć uczniów z różnych szkół oraz nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami.

Natomiast w pierwszej dekadzie listopada 2014 roku przeprowadzony został szkolny etap XIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, w którym udział wzięli uczniowie klas I i III technikum w zawodzie: technik żywienia i usług gastronomicznych. Do etapu okręgowego, który odbędzie się 9 stycznia 2015 roku w Zespole Szkół Gastronomicznych Nr 2 w Krakowie, zakwalifikowali się uczniowie: Anna Glapińska z kl. III C i Karol Dźwigaj z kl. I B. Tematem wiodącym jest “Bezpieczeństwo żywności i żywienia”. Celem Olimpiady jest między innymi pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami żywienia, upowszechnianie wzorców racjonalnego żywienia oraz promocja zdrowia.

Warto zaznaczyć, iż w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności uczniowie naszej szkoły brali już udział kilkakrotnie, natomiast w Olimpiadzie Wiedzy o Żywności próbują swych sił po raz pierwszy. Zwycięzcom eliminacji szkolnych serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie okręgowym. Dodatkowe informacje na temat w/w Olimpiad można znaleźć na stronach internetowych:

http://www.zsps.poznan.pl/

http://www.olimpiadawiedzyozywieniu.pl

Aneta Porwisz

Categories: Aktualności

Comments are closed.