ZS nr 3 po raz drugi laureatem nagrody głównej Małopolskiego Projektu “Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”

  • By wwwzs3
  • 14 grudnia, 2012
  • Komentowanie nie jest możliwe

11 grudnia 2012 roku w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie odbyła się uroczystość podsumowania oraz oficjalnego zakończenia małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, połączonego z wręczeniem dyplomów, statuetek i nagród. Zespół Szkół Nr 3 w Bochni został  laureatem nagrody głównej VI edycji tego projektu. Za swoją aktywność  i charytatywne działania  20 uczestników projektu wraz z opiekunem mgr Elżbietą Madej pojechało w dniach 13 – 20 grudnia 2012 r. na wycieczkę do Rzymu.

Projekt jest kontynuacją zainicjowanego przez Zarząd Województwa Małopolskiego i rozpoczętego w 2006 roku długofalowego działania wychowawczego w zakresie niesienia różnych form pomocy ludziom potrzebującym, a także koniecznością przeciwdziałania obojętności społecznej. Organizatorami przedsięwzięcia są Samorząd Województwa Małopolskiego, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W tym roku do projektu zgłosiło się  w sumie 230 szkół z całego województwa małopolskiego.

Wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni  od stycznia do października 2012 roku realizowali projekt „Bo w życiu małe gesty, One najbardziej liczą się”. Adresatami projektu byli pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Bochni, Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. bł. E. Bojanowskiego w Bochni, dzieci z Domu Dziecka, rodzina zastępcza, chorzy w szpitalu, czekający na krew, ludzie znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebujący pomocy materialnej. W realizacji projektu uczestniczyli: z klasy II TE a: Ból Łukasz, Cepak Agata, Dychus Angelika, Korzeniowska Klaudia, Małecki Maciej, Tabor Patrycja, Wełna Angelika, Żołna Justyna, z klasy II TE c: Kotara Wioletta, Przybyłko Elżbieta, z klasy III TE a: Bereta Joanna, Buczek Anna, Górecka Iwona, Helak Urszula, Słowiak Agnieszka, Szyjer Anna, Tabor Monika, z klasy III TE c: Karcz Karolina, Kurek Monika, Lany Paulina. Opiekunem projektu była mgr Elżbieta Madej. Zespół Szkól Nr 3 brał udział w wszystkich dotychczasowych edycjach projektu, uzyskując  w II-ej edycji wyróżnienie, w IV-ej edycji tytuł laureata, a w V-ej i VI-ej edycji został laureatem nagrody głównej.

Categories: Aktualności

Comments are closed.