Czas na kawę?

Tak! Zwłaszcza gdy możemy najpierw zanurzyć się w morzu informacji na jej temat…

A to wszystko w jedynym, tak urokliwym miejscu w okolicy, do którego  zawsze wracamy z największą przyjemnością– Palarni „Planeta Kawy” w Bochni. Nawet najbardziej intrygująca lekcja szkolna nie zaoferuje tyle wiedzy na temat kawy, ile przekaże nam prawdziwy miłośnik tego trunku - Pan Mieczysław? Jak rośnie kawa? Jak wybrać najlepsze ziarna? Jak działa piec kawowy? Czy lepsze jest espresso czy może kawa z areopressu? Czy istnieje kawa ze słonia? I w końcu czym jest Gejsza w świecie kaw? Opowieściom kawowym nie ma końca!
Tym razem w Palarni „Planeta Kawy” gościli uczniowie klas III Tb, III Td, V Td i VTe.
Dla naszych uczniów, wizyta tutaj to nie tylko podróż przez świat kultury kawowej, ale także niezapomniane doświadczenie, które otwiera oczy na bogactwo smaków i historii tego wyjątkowego napoju. Jest także świetnym wzorcem promowania miejscowych produktów, motywującym do odkrywania oraz docenienia bogactwa naszej lokalnej kultury.

Palarnia „Planeta Kawy”: https://www.facebook.com/planetakawy.palarnia/