Prawie 1,5 miliona Euro!

W czwartek 21 marca br. w Zespole Szkół nr 3 w Bochni odbyło się podsumowanie projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+ w latach 2009 – 2023.

Do końca 2023 roku w zagranicznych stażach zawodowych, które są głównym działaniem realizowanym w ramach programu, wzięło udział w sumie 742 uczniów kształcących się we wszystkich zawodach nauczanych w szkole. Z uczniami, jako opiekunowie grup, wyjechało 3️2 nauczycieli i wychowawców. W tygodniowych obowiązkowych szkoleniach branżowych lub w kursach językowych wzięło udział 40 nauczycieli teoretycznych i praktycznych przedmiotów zawodowych, a także nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących.

W latach 2009 – 2023, Zespół Szkół nr 3 w Bochni-Ekonomik pozyskał z programu Erasmus+  kwotę 1433 275,00 Euro na kształcenie i szkolenie zawodowe, mające na celu wspieranie mobilności uczniów, absolwentów, nauczycieli praktycznej nauki zawodu, kadry zarządzającej w placówkach oświatowych i pracowników na europejskim rynku pracy oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych.

W tym dniu tj. 21.03. odbyło się również uroczyste zakończenie ostatniego realizowanego w szkole projektu, którego główne działania mobilnościowe odbyły się w październiku 2023 r. dla 41 uczniów kształcących się w zawodach technik rachunkowości oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Uczniowie uczestniczący w projekcie, podobnie jak poprzednicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w zagranicznym stażu zawodowym oraz dokument Europass Mobillity, czyli potwierdzenie nauki w innym kraju UE. Uroczystego wręczenia certyfikatów dokonał Starosta Powiatu Bocheńskiego Adam Korta oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Bochni Piotr Czekaj.

Dokonując podsumowania wszystkich działań projektowych dyrektor szkoły podziękował Staroście Bocheńskiemu za wspieranie działań w pozyskiwaniu środków zewnętrznych oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom administracyjnym szkoły, członkom zespołów projektowych, za ich zaangażowanie w realizację projektów oraz za ich prawidłowy i bezpieczny przebieg.

Obecnie trwają przygotowania do realizacji kolejnego projektu, którego główne działanie, czyli wyjazd na zagraniczny staż zawodowy do Grecji odbędzie się w październiku 2024 roku.