Sukces Filozoficzny ,,Ekonomika”

W dniu 27 lutego 2024 r. uczennice: Emilia Kuczko ( II Tg ) , Emilia Dychus ( II Tg ) i Klaudia Piątek ( I Teb) godnie reprezentowały naszą szkołę podczas uroczystej Gali Finałowej Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu Filozoficznego ,,Odważ się być mądrym # Sapere Aude!”, którego Organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Limanowej.

Miło nam poinformować, że uczennice bocheńskiego ,,Ekonomika” nie boją się stawiać sobie trudnych pytań filozoficznych i zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Filozoficznego ,,Odważ się być mądrym”# Sapere Aude” oraz znalazły się na podium, zdobywając aż trzy nagrody główne: Emilia Kuczko z klasy II Tg otrzymała I miejsce (w kategorii plastycznej), Emilia Dychus z klasy II Tg otrzymała Wyróżnienie (również w kategorii plastycznej), oraz Klaudia Piątek z klasy I TEb  otrzymała Wyróżnienie (w kategorii literackiej). Uroczysta Gala odbyła się w gmachu I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej. W pięknej oprawie artystycznej przygotowanej przez młodych artystów Amatorskiego Szkolnego Koła Artystycznego z I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej,  podczas Gali można było posłuchać fragmenty tekstów filozoficznych oraz wierszy, a także obejrzeć prace plastyczne i filmy przygotowane przez laureatów Konkursu. Temat dotyczył tego, jak żyć w dzisiejszym trudnym świecie opanowanym przez technologię komputerową, smartfony, oraz  niebezpieczeństwa związane ze światem ,,sztucznej Inteligencji”.

Opiekę merytoryczną nad uczennicami pełniła nauczycielka Języka polskiego Pani Anna Szewczyk.

Laureatkom Konkursu Filozoficznego oraz ich Opiekunce serdecznie gratulujemy potrójnego Sukcesu!